Niszczarka dokumentów do 200 zł. Jak ją wybrać?

18 listopada 2018

Ceny niszczarek biurowych

Niszczarka do dokumentów to gadżet, który przyda się w każdej branży i każdej firmie. W każdym przedsiębiorstwie znajdą się bowiem dokumenty, które należy niszczyć na bieżąco w celu zadbania o ochronę danych wrażliwych. Do tego celu niezbędna jest niszczarka, która pozwoli pozbyć się dokumentów, ale także innych nośników danych, takich jak na przykład płyty CD, karty kredytowe czy karty identyfikacyjne pracowników.

Na rynku dostępnych jest wiele niszczarek, jak wybrać odpowiedni model do 200 złotych i na co zwrócić uwagę? Jakie niszczarka jest Ci potrzebna? Podstawowym zadaniem niszczarki jest niszczenie dokumentów i innych nośników danych, jednak nie każdy model jest równie mocny i równie szybki. Dlatego też musisz określić, ile kartek jednorazowo powinna być w stanie zniszczyć niszczarka. Nie wszystkie modele poradzą sobie też z płytami czy zszywkami w dokumentach.

Poziom bezpieczeństwa niszczarki

Niszczarki mają różne poziomy bezpieczeństwa, które należy dobrać do tego, jak poufne dokumenty ma ona niszczyć. Niszczarki przeznaczone do codziennych, niezbyt poufnych dokumentów zazwyczaj tną na paski o grubości 12 mm, a te dla najbardziej poufnych pism tną na paski o grubości 1 mm. Poziom bezpieczeństwa określa norma DIN 66399 i wyrażona jest w trzech klasach:Klasa pierwsza to standardowa ochrona danych oraz dokumentów, które nie są bardzo poufne i dostęp do nich ma każdy pracownik. Mogą to być na przykład pisma informacyjne, listy pracowników.

Klasa druga stosowana jest do dokumentów o bardziej poufnym charakterze, z którymi styczności nie mają wszyscy pracownicy, jedynie wąskie grono. Są to na przykład umowy o pracę. Klasa trzecia to najbardziej poufne dokumenty firmowe, które są ściśle tajne. Wybór odpowiedniej klasy gwarantuje, że dokumenty zostaną zniszczone w odpowiedni sposób.Niszczarki do 200 zł Czy do 200 zł można kupić dobrą niszczarkę? W tej klasie cenowej można znaleźć niszczarki, które usatysfakcjonują właścicieli firm, a przy tym nie obciąża zbytnio budżetu.

Polecane niszczarki w niskiej cenie

Esperanza EN101 Blade - model kupić można w cenie ok. 60 - 90 zł. Może ona jednorazowo zniszczyć pięć kartek A4 o przeciętnej gramaturze. Model ten tnie papier na paski o szerokości 7 mm, jest to model w pierwszej klasie bezpieczeństwa. Radzi sobie także ze zszywkami. Dodatkowo ma wygodny kosz o pojemności 10 litrów.

Quer URX0951 - cena modelu to ok. 120 - 130 zł. Jednorazowo niszczy 7 kartek A4, tnie je na szerokość 7 mm. Niszczarka ta radzi sobie także z cięciem płyt oraz kart płatniczych. W modelu znajdują się dwa kosze i dwa mechanizmy przeznaczone do papieru oraz twardszych materiałów, takich jak płyty.

Esperanza EN103 - zakupić można ją w cenie ok. 120 - 200 zł. Jednorazowo jest w stanie przeciąć 10 kartek A4, bez problemów radzi sobie z płytami CD oraz kartami płatniczymi, oferuje najwyższy, trzecie stopień bezpieczeństwa.  Model ma kosz o pojemności aż 18 litrów.Jak widać, także w cenie do 200 zł znaleźć można dobre niszczarki. Są to podstawowe, ale wystarczające do codziennego użytku w firmie modele.