Popularne niszczarki dokumentów

14 grudnia 2018

Polecane niszczarki do dokumentów

Ochrona danych osobowych to jedno z największych wyzwań, gdy chodzi o współczesne firmy w zakresie rozwoju internetu, ale wciąż pytaniem aktualnym będzie to jak wygląda kwestia ochrony danych osobowych znajdujących się na papierowych dokumentach. Błędnie wypełnione, nieaktualne czy zbędne nie mogą być od tak wyrzucone do kosza. Mamy takie sprzęty, które koniecznie powinny znajdować się w każdym biurze.

Do nich właśnie zaliczamy niszczarki do papieru. Wybór odpowiedniego modelu będzie uzależniony od tego jaką wydajność będziemy chcieli otrzymać, jak bardzo mają być zniszczone dokumenty. Postaramy się przedstawić kilka ciekawych urządzeń dostępnych na rynku spośród których będzie można dla siebie coś interesującego wybrać.

Fellowes H-8Cd

To model, który przeznaczony jest do pracy o niskim natężeniu. Producent podaje, że urządzenie niszczy maksymalnie 8 kartek za jednym razem, a dziennie 50 kartek. Resztki papieru trafiają do pojemnika, który ma 14 litrów pojemności. Ma funkcję cofania, gdy dokumenty się zablokują w szczelnie. Urządzenie radzi sobie ze zszywkami i kartami kredytowymi. Istnieje blokada, która chroni przed przypadkowym włożeniem tam swoich palców. Urządzenie kosztuje około 250 zł.

Opus TS 2222 CD

To niszczarka, która ma system paskowo odcinkowy, zapewnia wysoki stopień tajności a jednocześnie mniejszą objętość zniszczonych dokumentów. Maksymalnie będzie w stanie niszczyć za jednym razem 22 kartki z gramaturą 80 g. Większa wydajność idzie w parze z większymi pojemnikami na ścinki. W tym modelu mamy także 28 litrów pojemności. To urządzenie również niszczy karty kredytowe, płyty CD. Z dodatkowych funkcji mamy także diody, które ostrzegają przed przegrzaniem silnika, zacięcie papieru, funkcje automatu start stop.

Rexel Auto+130X

To pierwszy automatyczny model w zestawieniu, który może zniszczyć nawet około 140 kartek z gramaturą 70 g. dokumenty będą cięte na kawałki w rozmiarach 4 mm na 40 mm. Dzięki temu będzie można będzie wypracować wysoki poziom bezpieczeństwa. Urządzenie ma automatyczny podajnik, funkcję automatycznego oraz ręcznego cofania papieru, zabezpieczenie przed przegrzaniem silnika a także pojemnik na ścinki, który ma 26 litrów pojemności, w sumie to około 250 zniszczonych kartek. Ważne szczególnie w biurach, gdzie mamy otwartą przestrzeń, ponieważ urządzenie generuje nie więcej niż 60 dB hałasu. Niszczarkę znajdziesz w ofercie sklepu Alibiuro.pl.

Ideal 4005 (6 mm)

Tę niszczarkę będzie można nazwać kombajnem w porównaniu do poprzednich sprzętów. To urządzenie, które jest bardzo wydajne i bardzo nowoczesne, nadaje się do dużych firm. Funkcje i możliwości jakie posiada można opisać długimi artykułami. Ogólnie można powiedzieć, że bardzo duży pojemnik na odpady ponad 150 litrów pojemności, wysoki stopień tajności, szybka automatyczna praca, automatyczne zatrzymanie przy przepełnieniu, podwójne zabezpieczenie przed przegrzaniem silnika, optyczny wskaźnik obciążenia. Maksymalnie w jednej chwili niszczy nawet 50 kartek. Urządzenie waży 115 kg a transport ułatwiają kółka. Jednak cena również robi wrażenie – 15 tysięcy złotych.