W jaki sposób praca w domu zwiększa jej komfort i produktywność dzięki nowej, ergonomicznej konfiguracji

8 stycznia 2021

Przegląd

Przed modernizacją ergonomii Rebecca pracowała z laptopem bez zewnętrznego sprzętu. Jej stanowisko pracy nie było ergonomiczne według przyjętych standardów. Zaopatrzyliśmy ją w kompletną linię naszego obowiązkowego, ergonomicznego sprzętu stacjonarnego, prosząc, aby rejestrowała swoje sukcesy i zmagania z każdym produktem. Oprócz rozwiązania problemów związanych z powtarzalnym używaniem nadgarstków i bólem pleców, oczekiwaliśmy wyraźnej poprawy komfortu, wydajności i poziomu energii. Ponieważ była ona nowa w naszym sprzęcie, chcieliśmy zobaczyć, jak szybko ustawi się i dostosuje do regulowanych produktów z tej linii, biorąc pod uwagę ich zintegrowane, łatwe w użyciu systemy SmartFit®.

Wyzwanie

Zrozumieliśmy, jakie zadania Rebecca wykonuje każdego dnia, a także jakie choroby układu mięśniowo-szkieletowego (MSD) i urazy powtarzalne (RSI), których doświadczyła, że nasze produkty są w stanie sprostać.

Przede wszystkim musiała przyjąć zdrowszą technikę obłożenia. Ponieważ znaczna część jej pracy wymaga powtarzających się czynności, Rebecca w przeszłości nadużywała nadgarstka i cierpiała na ciągły ból nadgarstka i przedramienia. Potrzebowała myszki, która pozwoliłaby jej w pełni wyleczyć się z nadgarstka, a także zapobiegała nawrotom bólu.

Potrzebowała również więcej ruchu przy biurku, aby zapobiec bólom pleców, z którymi borykała się w poprzednich latach, spowodowanym długotrwałym siedzeniem.

Jej podstawowe funkcje w pracy są bardzo wizualne, więc potrzebowała całkowitej kontroli nad rozmieszczeniem swojego ekranu. Chciała podnieść swój zewnętrzny monitor do poziomu oczu i precyzyjnie dostosować jego nachylenie oraz odległość między ekranem a oczami.

Ponieważ Rebecca jest copywriterką o długiej perspektywie czasowej, jej nowa ergonomiczna klawiatura była potrzebna do bezpiecznego i zdrowego pisania bez utraty szybkości i dokładności.

Wreszcie, ponieważ Rebecca pracuje w domu, chciała, aby jej biurko miało profesjonalną estetykę, która wyzwoliłaby "tryb pracy" w drodze do biura każdego dnia.

Rozwiązanie

Daliśmy Rebecce nasze ramię SmartFit® z regulacją wysokości za pomocą jednego przycisku, aby umożliwić jej podniesienie monitora w celu zapewnienia komfortu oglądania. Dałoby jej to również całkowitą kontrolę nad orientacją ekranu, zapobiegając obciążeniu oczu i szyi. Byliśmy przekonani, że zintegrowany system SmartFit® ułatwi jej znalezienie idealnego położenia.

Wychodząc naprzeciw obawom Rebeki związanym z nadgarstkiem, dostarczyliśmy jej naszą bezprzewodową mysz Pro Fit® Ergo Wireless Mouse - pionowo zorientowaną mysz, która zachęca do trzymania urządzenia raczej z mięśni ramienia niż z nadgarstka. Pro Fit® Ergo jest również wyprofilowana do dłoni i pozwoli Rebecce na manewrowanie urządzeniem bez konieczności ścisłego trzymania się i tworzenia naprężeń.

Aby pomóc Rebecce poprawić ergonomię techniki pisania na maszynie, oddaliśmy jej do dyspozycji naszą bezprzewodową klawiaturę Pro Fit® Ergo. W szczególności chcieliśmy sprawdzić, czy zakrzywiona konstrukcja klawiatury nie wpłynie lub nie wpłynie negatywnie na szybkość i dokładność pisania.

Aby ułatwić jej poruszanie się po biurku, wyposażyliśmy Rebeccę w nasz ergonomiczny podnóżek SmartFit® SoleMate™ Pro Ergonomic Foot Rest. Kąt nachylenia obracającego się podnóżka jest regulowany stopą, dzięki czemu Rebecca może z łatwością poruszać nim przez cały dzień, co ułatwia zmianę postawy ciała.

Sprzęt firmy Kensington spełnił potrzeby Rebecca, odblokowując następujące korzyści:

  • Zapobieganienadwyrężeniom szyi i oczu - Jednodotykowa regulacja wysokości pojedynczego ramienia monitora SmartFit® pozwala Rebecce na pracę na wysokości oczu i zapewnia całkowitą mobilność ekranu. Ramię monitora poprawiło również jej wydajność pracy, umożliwiając prawidłowe ustawienie drugiego ekranu.
  • Przyjęta technika zdrowego obłożenia - Rebecca nauczyła się pionowego obłożenia przy użyciu mięśni ramion z myszką bezprzewodową Pro Fit® Ergo Wireless Mouse. Mogła wyleczyć zapalny nadgarstek, kontynuując pracę i zapobiegając nadmiernemu zużyciu nadgarstka w przyszłości.
  • Bezpieczne i wydajne pisanie - Nasza Bezprzewodowa Klawiatura Pro Fit® Ergo zachęciła Rebeccę do stosowania niewłaściwej techniki pisania - po wprowadzeniu poprawek, Rebecca przekroczyła swoje granice prędkości i dokładności, a teraz zapobiega dyskomfortowi i urazom, stosując bezpieczną technikę.
  • Większaróżnorodność postawy - nasz podkład SmartFit® SoleMate™ Pro Ergonomiczny podnóżek wprowadził więcej ruchu na biurku.
  • Profesjonalna estetyka - jej stanowisko pracy wyzwala "tryb pracy" dzięki eleganckim czarnoszarym wykończeniom, ukrytym przewodom i solidnemu sprzętowi.
  • Łatwa adaptacja - system SmartFit® ułatwił Rebecce skonfigurowanie jej regulowanych produktów.

Dzięki narzędziom Kensingtona Rebecca znalazła przy swoim biurku więcej komfortu, produktywności i energii. Przed naszą "interwencją" martwiła się o nasilający się ból nadgarstka. Nie mogąc podjąć pracy, pozwalając jej się wyleczyć, potrzebowała alternatywnego rozwiązania. Choć zarówno obudowa w pionie, jak i pisanie na zakrzywionej klawiaturze prezentowały krzywe uczenia się, cieszyła się z odkrycia zdrowszych technik, które chroniłyby jej dłonie, nadgarstki i przedramiona.