Wydajna niszczarka dokumentów dla dużej firmy

7 grudnia 2018

Niszczarka do biura

Niszczarka do dużej firmy będzie miała masę pracy. Powinna w związku z tym mieć odpowiednio duży kosz, pracować szybko i w sposób ciągły, mieć mocny silnik. Na te właśnie parametry będziemy zwracać szczególną uwagę, wybierając urządzenie do większych firm. Istnieją modele, których można używać nawet przez 24 godziny bez przerwy - to idealne rozwiązanie przy bardzo dużej liczbie użytkowników.

Niszczenie dokumentów - codzienność czy okazjonalna czynność?

Niektóre firmy mieszczą dokumenty na bieżąco, inne raczej czekają, aż trochę się ich zbierze i wtedy biorą się za niszczenie. Gdy niszczarki używa kilkadziesiąt osób, trudno zadbać, by mogła mieć odpowiednio długie okresy bezczynności. Warto więc zdecydować się na urządzenie z przeznaczeniem do pracy ciągłej. To także świetna opcja w formach, które niszczą duże ilości dokumentów raz na jakiś czas. Taka niszczarka powinna być w stanie pracować przez kilka godzin bez przerwy. Na pewno się nie przegrzeje i będzie mogła poprawić sprawność pracy.

Parametry niszczarek dla dużych firm

Podstawowe parametry niszczarek to liczba jednorazowo niszczonych dokumentów, poziom bezpieczeństwa DIN, a także moc silnika. Zwracanie na nie uwagi przy zakupie jest dość oczywistą kwestią, której zasadności nie sposób podważyć. Istnieją jednak także inne parametry, które powinny przykuć wzrok.

Noże tnące

Dobrze, by gwarancja na nie wynosiła co najmniej 10 lat - w najlepszych sprzętach jest to nawet 20 lat! Noże w dużej firmie będą często obciążane sporą ilością pracy.

Kosz na ścinki

Czym bardziej pojemny, tym lepiej. Dzięki temu przy intensywnym używaniu nie będzie koniecznie opróżnianie go dosłownie co chwilę. W naprawdę dużej firmie warto zainwestować nawet w stulitrowy kosz.

Panel sterowania

Najlepszy będzie intuicyjny i bardzo prosty w obsłudze, tak, by każdy szybko sobie z nim poradził.

Zużycie energii

Nowoczesne niszczarki są energooszczędne. Powinny zużywać niewiele prądu, żeby oszczędzać pieniądze.

Bezpieczeństwo

Warto też przemyśleć kupno modelu, który posiada specjalne czujniki hamujące pracę, gdy człowiek lub zwierzę dotknie szczeliny.

Niszczarki do pracy szkolnej - jaki model?

Oto kilka dobrych modeli niszczarek do pracy ciągłej, które sprawdzą się w dużych firmach.

Fellowes 225i

Jednorazowo ten model może ciąć do 24 kartek A4. Zniszczy także inne nośniki danych, co jest w dzisiejszych czasach bardzo przydatną opcją. Kosz ma 60 litrów pojemności, niszczarka nie zacina się i pracuje bardzo cicho. Specjalne diody informują o pełnym kosztu oraz braku kosza. Gwarancja na noże to aż 20 lat. A cena niszczarki? 2550 - 2900 złotych.KOBRA +1 SS6 ES Dzięki solidnemu silnikowi ten model może pracować 24 godziny na dobę. Jednorazowo niszczy 25 kartek. Noże tnące z dwudziestoletnią gwarancją tną też płyty CD, DVD, karty płatnicze i zszywki. Pojemnik na ścinki ma pojemność około 40 litrów. Cena urządzenia to 1170 - 1500 złotych.

Fellowes 485i

Bardzo profesjonalny model, który niszczy aż 40 kartek jednorazowo. Tnie tez płyty, plastikowe karty, zszywki, spinacze. Silnik pozwala na pracę ciągłą, panel jest bardzo czytelny, a noże solidne. Niszczarka posiada dodatkowe zabezpieczenia - wstrzymuję pracę, gdy szczeliny dotknie zwierzę lub człowiek. Kosz na ścinki ma aż 142 litry. Koszt niszczarki to 9135 złotych.